Mindaugo g. 18, 57438, Kėdainiai
Tel. 8 347 60230
El.paštas: gimnazija@atzalynas.kedainiai.lm.lt
Įm. kodas: 191018913
Steigėjas: Kėdainių rajono savivaldybės taryba
New Page 1

Ekonomikos mokymas: Junior Achievement

Istorija Tikslai, uždaviniai Junior Achievement Pasiekti rezultatai Mokomoji - praktinė firma ,,Auksinis ryšys"

Lietuvai einant rinkos ekonomikos keliu, labai svarbu, kad žmonės suprastų jos būtinybę, esmę, imtų teigiamai ir optimistiškai vertinti jau seniai išmėgintą ūkininkavimo būdą, paremtą privačiąja nuosavybe, konkurencija ir kainų sistema. Tačiau tokie pokyčiai neįmanomi be sistemingo, naujais mokymo metodais pagrįsto ekonominio lavinimo. Mokyti geriausia jaunus žmones. ,,Junior Achievement" taikomosios ekonomikos (TE) programa skirta 16 – 18 metų amžiaus jaunimui. Ji supažindina moksleivius su pagrindinėmis rinkos ekonomikos sąvokomis ir verslo abėcėle. Iš LJA išleistų TE vadovėlių ir uždavinynų moksleiviai sužino, kaip veikia laisvosios rinkos sistema, kokie yra jos privalumai ir nauda visuomenei, susipažįsta su privačiomis nuosavybės, kainų sistemos ir konkurencijos vaidmeniu.

TE
kursas pateikiamas kaip bet kuris kitas bendrojo lavinimo dalykas - ugdomi ne būsimieji verslininkai, bet ekonomiškai mąstą piliečiai. Kursą Lietuvos vidurinėse mokyklose dėsto LJA parengti mokytojai.

TE
– ne tik vadovėlis. Programoje lygia greta stengiamasi mokyti ir teorijos, ir praktikos. Tai daroma:
• kuriant moksleivių akcines bendroves
• susitinkant su savanoriais verslo konsultantais
• modeliuojant rinką kompiuteriu (VEMP).

„Lietuvos Junior Achievement“ misija:
ugdyti Lietuvos jaunimą laisvosios rinkos dvasia, mokyti suprasti verslą ir ekonomiką, skatinti iniciatyvą, puoselėti verslumo ir lyderiavimo savybes.